Cloudflare zaoferuje darmowy VPN na urządzenia mobilne

Warp to nowość w aplikacji 1.1.1.1, która zadba o prywatności

Cloudflare ogłosił, że dodaje bezpłatny VPN do swojej aplikacji 1.1.1.1, która jest dostępna na iOS oraz Androida. Początkowo służyła ona jedynie temu, aby przyspieszyć mobilną transmisję danych, wykorzystując do tego sieć Cloudflare, aby szybciej rozwiązywać zapytania DNS, niż normalna sieć.

Dodatkiem w aplikacji jest sieć VPN o nazwie Warp, która ma na celu przekierowanie ruchu i przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo i prywatność użytkownika. Cloudflare zapewnia też, że wpłynie to także na prędkość, dzięki buforowaniu i kompresowaniu treści w każdej możliwej sytuacji. Protokół WireGuard VPN ma również pomóc zmniejszyć zużycie baterii, w porównaniu do typowej aplikacji VPN.

Cloudflare twierdzi, że nie zapisuje żadnych danych identyfikujących użytkownika. Dostępny jest w wersji Warp za darmo lub Warp+, która oferuje technologię Argo Cloudflare w celu dalszego zwiększenia prędkości i niezawodności sieci. Nie znamy jeszcze obecnie ceny. 

Obecnie funkcja jest niedostępna, ale Cloudflare już wkrótce rozpocznie zapisy, aby uzyskać swoje miejsce. Wystarczy zaktualizować aplikację 1.1.1.1 i dokonać rejestracji. Każdy otrzyma powiadomienie, kiedy usługa zostanie uruchomiona.

Wpis został zobaczony od 01.04.2019 już 443 razy.