Czapka z panelem słonecznym, która naładuje smartfon

Często zdarza się, że bateria naszego urządzenia wyczerpuje się w najbardziej nieodpowiednim momencie, kiedy jesteśmy poza domem. Z pomocą przychodzą oczywiście powerbanki, ale firma SolSol znalazła na to również inny sposób (Sol – słońce w języku hiszpańskim). Jest to czapka z daszkiem, która posiada panel słoneczny. Można do niej podpiąć każde urządzenie z portem USB i ładować swój smartfon, kiedy świeci słońce.

Panel słoneczny umieszczony został na daszku czapki, a port USB, gdzie możemy podłączyć dowolny kabel znajduje się z tyłu. Czapka SolSol jest w stanie naładować smartfon z natężeniem prądu 200 mAh, co stanowi 1/5 tego co oferuje standardowa ładowarka Apple dla iPhone’a. Firma zapewnia, że nadal pracuje nad poprawą wydajności.

Poweraid SolSol Solar Hat kosztuje 56$, a więc około 226 zł. Niestety czapka nie ładuje urządzeń z systemem iOS 10, a jedynie te ze starszą wersją mobilnego systemu. Z Androidem nie ma problemu i można ładować wszystkie smartfony i tablety. Oprócz tego można ładować głośniki, słuchawki, czy też kamery GoPro.

Źródło: SolSol, Engadget