Do 2018 roku zobaczymy co najmniej 5 gier PlayStation od Sony

ps_logoWedług według nowego raportu" style="text-decoration: underline">nowego raportu opublikowanego w dniu dzisiejszym w Wall Street Journal, Sony PlayStation oficjalnie ogłosił, że planuje wprowadzić wiele gier PS dla Androida i iOS do końca I kwartału 2018 roku.

ForwardWorks, spółka zależna Sony planuje wydać pięć lub sześć gier PlayStation dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych do marcu 2018. Niestety nie wiemy, który tytuł jako pierwszy trafi na urządzenia mobilne i kiedy to będzie. The Wall Street Journal zauważa, że w gry mobilne przynoszą więcej przychodów, niż gry dostępne na konsole, na przykładzie Japonii. Więc taki ruch Sony jest całkiem zrozumiały.

Wszystkie pozycje początkowo zostaną uruchomione właśnie w rodzimym kraju Sony, czyli Japonii. Niestety, nie ma ani słowa, kiedy możemy się spodziewać ich na rynku europejskim. Niestety, nie wiadomo, które tytuły Sony PlayStation zyskają porty dla Androida i iOS w pierwszej kolejności. Wśród spekulacji pojawiają się: The Last Guardian, IQ: Intelligent Qube oraz Hot Shots Golf.

Również największy rywal Sony, czyli Nintedo postanowił wejść na ten podatny grunt jakim jest rynek mobilny. Pierwszym z tytułów ma być Super Mario i pojawi się najprawdopodobniej już w grudniu tego roku.

Źródło: The Wall Street Journal

News został zobaczony od 09.12.2023 już 199 razy.