Ekran iPhone X nie działa w minusowych temperaturach. Apple pracuje nad poprawką

W sieci pojawiły się pogłoski, że wyświetlacz OLED iPhone’a X przestał reagować w niskich temperaturach. Niestety, ale Apple potwierdza ten problem. Pierwsi użytkownicy składali reklamację, że po kilku sekundach w temperaturze około 0 stopni Celsjusza urządzenie przestaje wyczuwać dotyk.

Apple twierdzi, że problem pojawia się, kiedy iPhone X szybko zmienia otoczenie z ciepłego na zimne. Do ponownego działania ekranu OLED trzeba odczekać kilka sekund. Nie dotyczy to wszystkich jednostek, ale Apple zajmie się ty w najbliższej aktualizacji oprogramowania.

We are aware of instances where the iPhone X screen will become temporarily unresponsive to touch after a rapid change to a cold environment. After several seconds the screen will become fully responsive again. This will be addressed in an upcoming software update.

Apple oficjalnie mówi, że wszystkie urządzenia iOS powinny działać w temperaturze otoczenia od 0 do 35 stopni Celsjusza. Oznacza to, że przez wiele miesięcy w wielu krajach, w tym w Polsce nie można korzystać z iPhone’a na zewnątrz. U nas dopiero za kilka chwil rozpocznie się prawdziwa zima, gdzie doświadczymy minusowych temperatur, a więc jest nadzieja dla posiadaczy iPhone X, że do tego czasu firma z Cupertino upora się z tym problemem.

iPhone X screen not responsive in the cold from iphone

Źródło: TNW

Artykuł został zobaczony od 18.06.2022 już 132 razy.