Facebook wykorzystane dane użytkowników aplikacji WhatsApp

WhatsApp_Logo_2WhatsApp ogłosił wczoraj, że będzie aktualizował zasady i politykę prywatności, co wywołało niemałą burzę w Internecie. Zmiana nastąpi po 4 latach i po raz pierwszy od kiedy aplikację przejął Facebook. W ramach nowych warunków, firma będzie udostępniać więcej danych użytkownika z Facebookiem.

Według WhatsApp, śledzenie danych użytkownika posłuży do sprawdzenia jak często wykorzystywane są usługi, aby usprawnić walkę ze spamem. Twój numer będzie również związany z Facebookiem, więc podczas korzystania zobaczysz sugestie znajomych, których możesz znać. Pozwoli to też na lepsze dopasowywanie reklam kontekstowych.

WhatsApp powtarza równie, że w samej aplikacji komunikatora nie pojawią się żadne reklamy oraz zapewniają całkowite szyfrowanie end-to-end, co oznacza, że tylko odbiorca i nadawca widzą wiadomości. Dostępu do nich nie mają też WhatsApp czy Facebook. Podkreślają również, że numer telefonu nie zostaje przekazany reklamodawcom.

Na razie zmiany są dobrowolne, co oznacza, zostaniesz poproszony o udostępnianie informacji o koncie i możesz oczywiście odmówić. Opcja ta pojawi się jako okienko dla użytkowników w chwili jej uruchomienia.

Źródło: WhatsApp

Wpis został zobaczony od 26.10.2023 już 871 razy.