Financial Times: Google gotowe do wydania niekartonowego zestawu VR

Do tej pory Google produkowało jedynie tanie, kartonowe zestawy do obsługi technologii wirtualnej rzeczywistości. Według Financial Times w tym roku Google przygotuje zestaw VR, który będzie wykonany z lepszej jakości materiału oraz z zastosowaniem wysokiej jakości sensorów. Zestaw ma być podobny do tego, który swoim klientom oferuje Samsung(Gear VR).

Jak jak w przypadku dostępnego już urządzenia od Koreańczyków do poprawnego działania wirtualnej rzeczywistości niezbędny będzie smartfon. Nowy zestaw będzie oferował więcej funkcji od kartonowego brata. Ma działać również z szeroką gamą urządzeń z Androidem.

Google miałoby produkować własny zestaw VR wyłącznie dla linii Nexus. Inni producenci smartfonów z Androidem mogliby również oferować takie zestawy pasujące do smartfonów na zasadzie licencji 'open source’.

Pomysł może okazać się sukcesem parząc na ostatnie wyniki ze sprzedaży Google Cardboard. Kartonowe zestawy sprzedały się w ilości 5 milionów sztuk. Być może produkt zostanie zaprezentowany podczas Google I / O w maju.

Źródło: Financial Times