Google Pixel i Pixel XL z identycznymi aparatami od Sony

google_pixel_telWedług najnowszych doniesień dwa nowe smartfony Pixel oraz Pixel XL od Google, a wykonane przez HTC będą posiadały identyczne aparaty Sony z przodu i z tyłu. Mowa oczywiście o Sailfish i Marlin, które prawdopodobnie nie będą już markowane nazwą Nexus.

Większy, Google Pixel XL jak mogliśmy się ostatnio dowiedzieć, będzie wyposażony w sensor IMX378. Oznaczać to będzie niewielką aktualizację względem sensora IMX377 z ubiegłorocznego Nexusa 6P i 5X. Z przodu smartfonów Pixel ma znaleźć się Sony IMX179, czyli ten sam, który był głównym aparatem w Nexusie 5 z 2013 roku. Według znanego z wycieków LlabTooFeR dotyczących HTC, mniejszy oraz większy tegoroczny smartfon od Google będą wyposażone w identyczną kombinację aparatu.

Twierdzi on również, że IMX378 będzie to 12-megapikselowy sensor, czyli identycznie jak IMX377. Należy się spodziewać ulepszenia, ale nie wiadomo co to może oznaczać.

Google Pixel i Pixel XL zostaną najprawdopodobniej zaprezentowany 4 października na specjalnym wydarzeniu spółki z Mountain View.

Źródło: LlabTooFeR

Wpis został wyświetlony od 04.09.2023 już 190 razy.