Google planuje produkcję Nexusów bez udziału firm trzecich. Podobnie jak robi to Apple z iPhone’ami

Według najnowszych i jeszcze nie potwierdzonych plotek, Google chce odmienić aktualną formę projektu Nexus. Jak wiadomo do tej pory polegało to na współpracy wielkich producentów urządzeń mobilnych i twórcy systemu Android. Do tej pory Google angażowało do projektu m. in. HTC czy Huawei.

Wygląda na to, że Google chce mieć całkowitą kontrolę od początku do końca nad powstawaniem serii Nexus. Model zupełnie podobny do tego jaki w chwili obecnej ma Apple przy produkcji iPhone’ów i iPad’ów. Inaczej niż do tej pory, kiedy to dwie firmy pracowały nad powstawaniem kolejnego smartfonu czy tabletu.

Jeżeli okazałoby się to prawdą to należy spodziewać się, że linia Nexus będzie podobna do serii Pixel opracowywane w 100 % przez Google. Produkowane oczywiście przez firmy zewnętrzne, ponieważ spółka z Mountain View nie posiada własnych fabryk sprzętu. Wydaje się to prawdopodobną opcją i należy założyć, że wkrótce się tak stanie. Oznacza to też, że nie będzie już nazwy łączonej z producentem urządzeń, a pozostanie wyłącznie samo Nexus.

Ta informacje jest też sprzeczna z wcześniejszymi doniesieniami jakoby HTC miało zająć się produkcją kolejnej linii Nexusów w tym roku. Może okazać się jednak to prawdą, jeżeli będzie to nowa linia bez 'brandingu' producenta.