Google Play umożliwia dzielenie się za darmo aplikacjami, grami, filmy czy książkami z pięcioma członkami rodziny

googleplay_rodzinaGoogle Play od teraz w pełni wspiera rodziny, po tym jak wcześniej, w grudniu wprowadzono plan rodzinny dla usługi Muzyka. W planie rodzinnym administrator może dodać do 6 członków, którzy mogą niezależnie odtwarzać muzykę za pośrednictwem swojego konta. Teraz jednak możemy udostępnić rodzinie o wiele więcej.

Oznacza to, że można udostępniać aplikacje i gry na Androida, a także filmy czy książki maksymalnie pięciu członkom rodziny, a wszystko to za darmo. Od teraz nie będzie już konieczności zakupu jednej aplikacji lub gry wielokrotnie przez bliskie sobie osoby. Wyeliminuje to również problem udostępniania komuś urządzenia, np. dzieciom, aby mogły zagrać w grę, którą kupiłeś.

Jedna osoba będzie miała konto „Menadżer rodziny”, a pozostałych pięć osób zwykłe konta członkowskie. Aby dokonać zakupu niezbędna będzie karta kredytowa i musi ona należeć do administratora grupy. Członkowie muszą pochodzić z jednego kraju i każdy z nich może należeć tylko do jednej rodziny (można zmieniać grupę raz na rok).

Na razie kraje obsługiwane to: Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania i USA. Miejmy nadzieję, że lista poszerzy się wkrótce. Wszystkie zakupione rzeczy będą dostępne dla członków rodziny. Wcześniej kupione aplikacje, książki czy filmy nie będą dla nich widoczne.

Aby założyć grupę rodzinną trzeba korzystać z aplikacji Muzyka Google Play na Androida. Nie można tego dokonać przez stronę internetową czy aplikację na iOS. Jednak po utworzeniu grupy można nią zarządzać w przeglądarce.

Źródło: GSMarena,

Artykuł został zobaczony od 05.09.2023 już 134 razy.