in ,

Jak zmienić język w Windows Phone 8.1

Poradnik w szczególności przydatny dla osób kupujących smartfon z Windows Phone 8.1 za granicą. Czasami może się zdarzyć, że zupełnie nie będziemy znać danego języka i zmiana będzie konieczna do korzystania z telefonu w normalny sposób.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Z pomocą przychodzi ten poradnik znaleziony na windowscentral.com. Redaktor tego właśnie portalu, Mark Guim znalazł się w trudnej sytuacji otrzymując Lumię 535 z Chin, która oczywiście miała menu z językiem chińskim. Na filmiku pokazane jest jak poradził sobie z przebrnięciem przez niezrozumiałe opcje do wyboru, aby zmienić język.

(filmik w języku angielskim)

Przejdź do ustawień. Dokonasz tego poprzez wysunięcie menu przesuwając palcem z góry na dół na ekranie. Następnie wybrać ikonę ‚koła zębatego’ po prawej stronie. Przewiń w dół i poszukaj opcji ‚Język’. Jeżeli nie rozpoznajesz żadnej z pozycji istnieje pewna sztuczka na zlokalizowanie tej opcji. Poszukaj pozycji, która zawiera określenie strefy czasowej np. UTC -6:00, druga poniżej niej to opcja zmiany języka. Po przejściu do opcji zmiany języka kliknij na ikonę z plusem. Wybierz swój język, a następnie zatwierdź przyciskiem na dole. Kliknij przycisk powyżej listy z dostępnymi językami, aby ponownie uruchomić telefon. Od teraz poruszanie się po systemie powinno być bardzo łatwe. Po ponownym włączeniu się urządzenia następnym krokiem jest przejście do Ustawień, aby wybrać swój region. Po tych czynnościach ponownie musimy zrestartować smartfon. Po wykonaniu wszystkich kroków wystarczy tylko sprawdzić jak działa nasza klawiatura oraz wszystkie opcje i funkcji systemu Windows Phone 8.1.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments