Komunikator SISMS – system powiadomień dla mieszkańców miast i gmin

sisms_logo Jest to system komunikacji między mieszkańcami danego terenu – miasta czy gminy, a jej lokalnymi władzami oraz innymi instytucjami użytku publicznego. Dzięki SISMS otrzymamy powiadomienia o najważniejszych wydarzeniach, które właśnie odbywają się lub odbędą w naszej okolicy. Aplikację znajdziemy w Google Play oraz App Store.

Po instalacji aplikacji na naszym urządzeniu musimy wybrać interesujący nas obszar w zależności czy jest to miasto lub gmina. Musimy także sprawdzić, czy oferta jest dostępna na terenie naszego zamieszkania. Musimy się zarejestrować oraz zaakceptować regulamin korzystania SISMS. W każdej chwili można się wypisać z subskrybcji lub zapisać w innym obszarze. System działa już na terenie kilkuset mniejszych i większych miejscowości.

sisms1sisms2

Informacje jakie możemy otrzymywać zależne są od osoby, która się tym zajmuje w samorządzie lokalnym. Powiadomienia mogą zawierać informacje o wydarzenia kulturalnych, sportowych, bezpłatnych kursach czy badaniach lekarskich. Najważniejsze jednak będą komunikaty o awariach na terenie miasta lub gminy, zagrożeniach meteorologicznych czy wypadkach lub objazdach na ulicach.

Przeczytaj także: Regionalny Regionalny System Ostrzegania" style="text-decoration: underline">System Ostrzegania

Przykładowo urząd miasta lub gminy może nas poinformować o zmianach w przepisach, zbliżającym się terminie składania wniosków lub wnoszenia opłat np. za śmieci.

Pobierz:

googleplayappstore

Artykuł został wyświetlony od 23.11.2023 już 603 razy.