Koncept inteligentnych okularów Apple Glass

Zupełnie nowym urządzeniem w portfolio Apple jest inteligentny homepod-czyli-inteligentny-glosnik-od-apple/" title="Poznaj HomePod, czyli inteligentny głośnik od Apple" style="text-decoration: underline">głośnik HomePod. Kolejnym mogą być okulary Apple Glass z obsługą rozszerzonej rzeczywistości, o których mówi się już od pewnego czasu. Niektórzy nawet przewidują, że to właśnie inteligentne okulary mogą zastąpić iPhone’a. Możemy jednak przypuszczać, że nie pojawią się one wcześniej niż w 2020 roku lub nawet później. Prawdopodobna nazwa dla systemu operacyjnego dla Apple Glass to rOS (Reality Operating System).

Wiadomo, że takie okulary zawsze będą porównywane do Google Glass. Jednak są one już przestarzałe i jak wiadomo nie odniosły sukcesu komercyjnego. Możemy się spodziewać, że w momencie, kiedy Apple zdecyduje się wydać inteligentne okulary będą one bardziej dopracowane i funkcjonalne w codziennym życiu. Projektant Martin Hajek przedstawił swoją wizję Apple Glass. Gdyby tak właśnie wyglądały okulary z AR to nikt raczej nie miałby nic przeciwko.

Apple Glass miałyby wysokiej jakości metalową ramę. Wewnątrz oprawek, Apple mogłoby umieścić anteny, okablowanie oraz inne podzespoły. Po środku widać wcięcie, gdzie można umieścić różne czujniki. Apple Glass miałyby ładować się bezprzewodowo.

Źródło: iDropsNews

Artykuł został zobaczony od 26.11.2023 już 194 razy.