Linia Moto Z oraz Moto G4 otrzymają Android 7.0 Nougat jeszcze w tym roku

motoz_logoMinął już ponad miesiąc, od kiedy Google wypuściło aktualizację systemu Android 7.0 Nougat dla swoich urządzeń Nexus. Pozostałe smartfony i tablety działające na tej platformie muszą jeszcze trochę poczekać, aż producenci wydadzą aktualizację na swoje urządzenia, co jest największą bolączką Androida. W pierwszej kolejności aktualizacji możemy spodziewać się na flagowych smartfonach i to jest całkowicie zrozumiałe. Zazwyczaj najdłużej trwa proces aktualizacji dla urządzeń Samsunga, który oferuje dla swoich produktów mocno zmodyfikowaną wersję Androida. Duże znaczenie ma też dostępność Samsungów u wielu operatorów na całym świecie.

Ostatnio mogliśmy zobaczyć slajd, który ukazywał przybliżony terminarz dla smartonów firmy Sony. Teraz dzięki portalowi Droid Life możemy dowiedzieć się, że smartfony Moto Z, Z Force, Z Play jak i również Moto G4 oraz G4 Plus będą zaktualizowane do Androida 7.0 Nougat jeszcze w IV kwartale tego roku. Są to słowa rzecznika prasowego firmy, więc możemy być przekonani, że tak właśnie będzie.

Co do pozostałych urządzeń z serii Moto X nie wiemy nic. Jak wspomina rzecznik dla firmy najważniejsza jest wydajność telefonów.

Źródło: GSMArena, Droid Life

Artykuł został zobaczony od 14.10.2023 już 494 razy.