Nie, Mastercard nie uchroni przed automatycznym odnowieniem subskrybcji

Niestety dotyczy to tylko produktów fizycznych, a nie cyfrowych

Wczoraj pojawiła się informacja, że MasterCard może uchronić nas od dodatkowych płatności po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego. Każdy pewnie choć raz niestety „nadział” się na taką sytuację i zapomniał anulować subskrybcję w odpowiednim czasie. MasterCard miał wprowadzić nowe zasady, gdzie przed pobraniem opłaty z naszej karty, musimy wyrazić na to zgodę.

Niestety okazuje się, że nie będzie aż tak kolorowo jak jeszcze kilkanaście godzin temu zapowiadała firma. Nowe zasady obowiązują tylko wtedy, gdy subskrybujesz fizyczne produkty dostarczane do domu… . Niestety nie będzie to dotyczyć usług jak chociażby Netflix, Spotify, czy HBO GO. Mastercard zaktualizował już swój wpis na blog, aby wyjaśnić, że chodzi o produkty fizyczne, a nie cyfrowe. 

Rzecznik Mastercard, Chaiti Sen, mówi The Verge, że firma chce najpierw objąć ochroną subskrybcje produktów fizycznych, ponieważ klienci mieli z nimi najwięcej problemów. Nie wiemy, czy i kiedy zostanie to zastosowane w przypadku produktów cyfrowych.

Źródło: The Verge