Nowa aplikacja Shazam Lite dla Androida, która identyfikuje utworu w mgnieniu oka

Shazam to najpopularniejsza aplikacja do identyfikacji utworów od niepamiętnych czasów. Największym jednak problemem, który pojawia się przy chęci skorzystania z jej usług jest chyba czas uruchomienia, aby rozpocząć przechwytywanie dźwięku wokół. W międzyczasie piosenka zostaje zagłuszona lub zwyczajnie kończy się.

Dlatego też Shazam uruchomił lżejszą wersję swojej aplikacji (Lite), które przeznaczona jest na urządzenia działające na systemie Android i nie oferują zbyt dużej powierzchni oraz ich wydajność jest mniejsza. Shazam Lite waży tylko 1 MB i posiada prosty interfejs, który ładuje się szybko, nawet na urządzeniach o małej mocy obliczeniowej. Największym jej plusem jest możliwość działania w trybie offline, a więc można przechwycić dźwięk bez połączenia z Internetem, a następnie zidentyfikować go po podłączeniu do Wi-Fi lub włączeniu danych komórkowych.

shazam_lite2

Może ona stać bardziej popularna od pełnej wersji Shazam, ponieważ działa o wiele szybciej. Głównie dzięki usunięciu zbędnych funkcji jak teksty czy profile użytkowników. Nie posiada ona jednak widgetu czy automatycznej identyfikacji utworów.

Oficjalnie jest ona dostępna jedynie w Indiach, Wietnamie, Indonezji, na Filipinach, w Nigerii i Wenezueli. Jest kompatybilna z systemem Android 2.3 lub nowszym.