Opcja wymiany oraz walki pomiędzy graczami już wkrótce w Pokemon GO

Gra Pokemon GO może wreszcie zyskać dwie bardzo długo oczekiwane funkcje dzięki nadchodzącej aktualizacji. Trenerzy wreszcie będą mogli dokonywać transakcji pomiędzy sobą oraz będą mogli odbywać bezpośrednie pojedynki. O tej aktualizacji mówi się już od listopada zeszłego roku, kiedy miała pojawić się na początku grudnia. Założyciel i CEO Niantic, John Hanke mówi, ze obie funkcje byłyby częścią gry od początku, gdyby nie problemy z serwerami.

Dzięki możliwości wymiany Pokemonami pomiędzy graczami, każdy będzie mógł wypełnić swój Pokedex o brakujące stwory. Jak będzie odbywać się wymiana? tego jeszcze nie wiemy i przekonamy się dopiero, gdy trafi do gry. Nie jest też jasne jak będzie wyglądać walka pomiędzy trenerami. Być może wygrany będzie mógł schwytać osłabionego Pokemona, który właśnie poległ w walce.

Niantic ma zapewne nadzieję, że dodanie nowych funkcji pozwoli zatrzymać obecnych graczy, a może przekonać kolejnych do powrotu. Obecnie ilość osób grających w Pokemon GO drastycznie zmalała i nie wygląda to już tak jak miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy to co druga osoba na ulicy łapała Pokemony.

Źródło: Waypoint

Wpis został wyświetlony od 04.10.2023 już 257 razy.