Pamiętasz Gadu-Gadu? Pedofile też o nim nie zapomnieli

Gadu-Gadu to komunikator, którego używano regularnie kilka, kilkanaście lat temu, zanim został wyparty przez Facebooka i inne aplikacje. Jak się okazuje ma się on dobrze, ale chyba nie do końca możemy tak to określić, ponieważ jest wykorzystywany przez pedofilów. Tak więc popularny serwis stał się siedliskiem zła i to w najgorszej postaci.

Użytkowniczki portalu Wykop (@anenya i @laczka) postanowiły sprawdzić co dzieje się po zmianie wieku i to co możemy zobaczyć jest po prostu przerażające. Nieznani mężczyźni, doskonale wiedząc, że piszą z nieletnią dziewczynką (przypuszczalnie), kierują do nich treści przepełnione sprośnymi tekstami. Są w tym bezpośredni i to aż kuje w oczy.

Dołączyli do tego inni użytkownicy Wykopu, aby przeprowadzić prowokacje na większą skalę. Wyniknął z tego ciekawy wniosek, który jasno pokazuje, że każdy z „uwodzicieli” ma zdjęcie w awatarze. Niestety nie wiadomo, czy są to prawdziwe fotografie, czy znalezione tylko w sieci. Może okazać się, że ucierpi na tym niewinna osoba, której zdjęcie zostało wykorzystane przez inną osobę, która wyszukuje swoje ofiary na GG.

Nie możemy być pewni, czy jest to tyko żart, ale jeśli tak to wyjątkowo niesmaczny. Jeśli jednak może okazać się, że Gad-Gadu to narzędzie wykorzystywane przez pedofilów to sprawa wygląda nieciekawie. Jednak takie sprawy należy traktować poważnie i działać prewencyjnie, aby nikomu nie stała się krzywda, a w szczególności jeżeli chodzi o niewinne dzieci.

Źródło: Wykop

Wpis został wyświetlony od 15.12.2023 już 618 razy.