Patenty Oppo na „załatanie” dziury aparatu w ekranie

Pierwsze urządzenia Oppo z tego typu ekranem powinny pojawić się w lutym

Na rynku mamy już dwa smartfony z dziurą w ekranie, w której znajduje się aparat. Są to Galaxy A8s oraz Honor View 20. W przypadku tego pierwszego, przesuwając się w dół na otworze otwiera się aplikacja aparatu. Ten sam patent zapewne będzie miał Galaxy S10.

Oppo ma jednak na to inny pomysł i możemy zobaczyć to w patencie zgłoszonym do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Nosi on tytuł „Telefon komórkowy z interfejsem ikony aplikacji”.

Obrazy pokazują telefon Oppo z przednią kamerą w lewym górnym rogu wyświetlacza. Na dziurce znajduje się ikona aplikacji i rzecz jasna, dotknięcie jej otwiera interfejs aparatu. Przesuniecie jej w prawo zamknie aplikację aparatu. 

W przypadku drugiego patentu u góry znajdują się ikony, a aplikacja aparatu ponownie nakłada się na dziurę. Pozostałe można dowolnie przemieszczać. Prawdopodobnie zobaczymy takie rozwiązanie w modelach F19 i Oppo F19 Pro, które mogą zadebiutować w lutym na na targach MWC 2018" style="text-decoration: underline">targach MWC 2019.

Źródło: Lets Go Digital

Wpis został zobaczony od 28.01.2019 już 201 razy.