Podobno nadchodzi Sony Xperia X Premium z wyświetlaczem HDR

xperia_x_premium_hdrW lutym tego roku oficjalnie pożegnaliśmy serię Xperia Z, a zaprezentowało nowe smartfony – Xperia XZ oraz Xperia X Compact" style="text-decoration: underline">Sony zaprezentowało nowe smartfony (Xperia X, Xperia X Performance oraz Xperia XA), które ją zastąpią. Wydaje się, że czwarty telefon z serii „X” jest już w drodze.

Mówimy o Xperia X Premium, która podobno ma być następcą zeszłorocznej Xperii Z5 Premium. Był to pierwszy smartfon z ekranem zdolnym wyświetlać treści 4K, a według ma to również być czynnikiem wyróżniającym nowej Xperii.

Xperia X Premium to telefon, który miałby być pierwszym z wyświetlaczem HDR. Smartfon były w ogóle pierwszym urządzeniem przenośnym z takim ekranem, a obecnie staje się coraz bardziej powszechne w telewizorach. Będzie on zdolny do wyświetlania 1,07 miliarda kolorów, w porównaniu do 16.8 millionów w obecnych urządzeniach.

Xperia X Premium w ekran z możliwością odświeżania 120Hz, współczynnikiem kontrastu 2000:1 oraz najjaśniejszym jaki kiedykolwiek umieszczono w telefonie.

Nadchodzący telefon powinien być zasilany przez układ Snapdragon 820 firmy Qualcomm, wspomagany przez 3 GB pamięci RAM.

Źródło: PhoneRadar

Wpis został wyświetlony od 15.02.2023 już 644 razy.