Porównanie iOS 4 vs 5 vs 6 vs 7 vs 8 vs 9 [WIDEO]

test_iphone_ios456789Od razu trzeba zauważyć, że jest to szalone przedsięwzięcie. Skąd autorowi udało się zdobyć iPhone 4 z iOS’em 4 (tak na prawdę 4.29)? Można powiedzieć, że jest to archaiczne oprogramowanie, które praktycznie już nie istnieje, wydane w 2010 roku. Pozostałe to: iPhone 4S, 5, 5S, 6 oraz 6S.

To jednak nie wszystko zostały one porównane z najnowszymi wersjami jakie dostępne do dla każdej generacji. Wszystkie, oprócz iPhone 4, który ma iOS 7.1.2, mają zainstalowaną najnowszą wersję sprzed kilku dni, czyli iOS 9.3.2.

Po pierwsze sprawdzony został czas uruchamiania się każdego z urządzeń. W tym teście najlepiej wypadł iPhone 6S z ostatnią wersją iOS’a. Następnie przedstawione zostały animacje systemowe oraz działanie Siri. Autor porównał także włączeni aplikacji – Ustawienia, Aparat, Mapy, Pogoda, App Store, iTunes, Wiadomości, Telefon oraz Muzyka. Sprawdzone zostało również działanie Safari, w tym prędkość wczytywania strony internetowej.

EverythingApplePro postanowił także sprawdzić jak działa gra na każdej z wersji systemu, tym razem padło na Angry Birds oraz Temple Run. Wszystkie telefony zostały porównane w teście aplikacją Geekbench. Ostatnią próbą było sprawdzenie prędkości karty sieciowej. Zapraszam do oglądania filmiku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=qSkZQ3XNW58

Artykuł został zobaczony od 10.12.2023 już 122 razy.