Samsung Galaxy Note 6: pojemność 256 GB, 5,8-calowy wyświetlacz i więcej

galaxy_note2Wczoraj pojawiła się plotka o złączu USB typu C w Samsungu Galaxy Note 6, co wydaje się najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Zastosowanie tej technologi niesie za sobą wiele korzyści, więc Koreańczycy zapewne zdecydują się na taki ruch. Dziś mamy kolejne doniesienia prosto z Chin „ujawniające” kolejne szczegóły o nowym phablecie od Samsunga.

Po raz kolejny plotka pojawia się na chińskim portalu Weibo. Mówi ona o 5.8-calowym wyświetlaczu (dokładniej 0 5.77) prawdopodobnie o rozdzielczości 2K. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami mowa tu także o chipsecie Snapdragon 823 od Qualcomm. Istnieją również doniesienia jakoby Samsung szykował dwie wersje z różnymi układami jak w przypadku Galaxy S7/S7 edge. Drugi byłby zasilany przez własnej produkcji chipset Exynos.

Wszystko też na to wskazuje, że Galaxy Note 6 będzie posiadał 6 GB pamięci RAM. Możemy się spodziewać, że nowe urządzenie Samsunga będzie posiadało 256 GB pamięci wewnętrznej. Nie wiadomo jednak, czy będzie można ją rozszerzać, ale to jest raczej wątpliwe.note6_256

Wcześniejsze doniesienia mówiło o pojemności baterii na poziomie 4000 mAh, a najnowsza plotka donosi o jeszcze większej baterii 4200 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania. Dodatkowo Note 6 ma być wodoodporny, zgodnie ze standardem IP68.

Samsung Galaxy Note 6 może być dostępny z dwoma wariantami ekranu – zakrzywionym i płaski, zupełnie jak seria S7. Na więcej szczegółów musimy poczekać do kolejnych przecieków lub premiery, która nastąpi już w najbliższe lato. Mówi się także o tym, że Note 6 będzie zasilany przez system Android N.

Źródło: GizmoChina

Wpis został zobaczony od 06.08.2023 już 790 razy.