in

Samsung planuje licencjonowanie technologii NVIDIA lub AMD w swoich układach graficznych

Według raportu, który pojawił się kilka dni temu, Samsung podobno prowadzi rozmowy z AMD i NVIDIA w celu licencjonowania ich technologii związanej z chipami układów graficznych. Obecnie firma z Korei Południowej zatrudnia Mali jako wykonawcę dla swoich chipsetów Exynos. Wydaje się, że Samsung chce wdrożyć własną technologię chipów GPU. Plotki o tym powstają już od prawie dwóch lat.

Jest to zrozumiały ruch ze strony Samsunga, aby mieć większą kontrolę nad elementami wykorzystywanymi w środku swoich urządzeń mobilnych. Samsung podobno pracuje też nad wbudowaniem do swoich chipsetów Exynos obsługi CDMA. Mogłoby to znaleźć się w Galaxy S9, który prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w 2018 roku. Pozwoliłoby to na całkowite wyeliminowanie chipsetów Snapdragon z urządzeń i zastąpienie ich własnymi układami Exynos.

Sasmung ma nadzieję skrócić czas potrzebny do opracowania własnych układów graficznych, poprzez licencjonowanie niektórych technologii. NVIDIA aktualnie wykorzystuje architekturę Pascal dla swoich mobilnych procesorów graficznych. Układy z tą architekturą produkowane są przez TSMC używając procesu 16nm FinFET. Procesory graficzne AMD wykorzystują proces produkcyjny 14nm FinFET przy wykorzystaniu własnej architektury Polaris.

Źródło: SamMobile

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments