Samsung prosi o wyłączenie i zaprzestanie korzystania z Galaxy Note 7

Galaxy-Note-7-baidu_pł_4Samsung wydał właśnie oficjalną informację prasową odnoszącą się do sytuacji związanej z wymienionymi jednostkami Galaxy Note 7. Od zeszłego tygodnia, co najmniej sześć z nich eksplodowało, a najnowszy incydent miał jeszcze w restauracji Burger King w Korei Południowej. Podobno jest to „bezpieczna” wersja Note 7, która posiada wymienioną baterię, ale jak się okazuje również te są zagrożeniem dla otoczenia.

Samsung informuje teraz, aby wszyscy konsumenci, niezależnie od tego, czy posiadają oryginalną czy wymienioną jednostkę Galaxy Note 7, natychmiast je wyłączyli i przestali z nich korzystać. Firma również nakazuje swoim globalnym partnerom zaprzestania sprzedaży i wymiany flagowych fabletów na nowe urządzenia.

Koreańczycy informują również, że współpracują z agencjami regulacyjnymi w celu zbadania niedawnych wybuchów, w tym również najgłośniejszej sprawy, kiedy Note 7 zapalił się na pokładzie samolotu linii Southwest Airlines.

„Pracujemy z odpowiednimi organami regulacyjnymi w celu zbadania niedawnych przypadków dotyczących Galaxy Note 7. Ponieważ bezpieczeństwo konsumentów pozostaje naszym priorytetem, Samsung poprosi wszystkich operatorów i partnerów handlowych na całym świecie, aby zatrzymać sprzedaż i wymianę Galaxy Note7, aż do zakończenia dochodzenia w tej sprawie.

Jesteśmy zdeterminowani, by przy współpracy z odpowiednimi organami regulacyjnymi podjąć wszelkie niezbędne kroki w celu rozwiązania tej sytuacji. Konsumenci, którzy posiadają oryginalne lub wymienione urządzenie Galaxy Note 7 są proszeni o natychmiastowe wyłączenie i zaprzestanie korzystania z niego.” – Samsung.

Wszystkim posiadaczom zaleca się zastosowanie się do prośby Samsunga oraz zwrócenie swojego Galaxy Note 7 do sprzedawcy lub operatora. Jednak na stronach polskich operatorów jak i polskiego oddziału firmy Samsung nie ma na razie żadnych informacji dotyczących wymienionych jednostek.

Wpis został wyświetlony od 15.07.2023 już 531 razy.