Selfie jako sposób weryfikacji tożsamości zamiast haseł

selfie_indetyfikacjaWiemy, że każda z kolejnych generacji smartfonów, która pojawia się na rynku ma również coraz lepszy przed aparat umożliwiający robienie jakościowo lepszych selfie. Niektóre firmy zaczynają korzystać z tych zdjęć jako zamiennik haseł. Jedną z takich firm jest MasterCard, która uruchomiła aplikację o nazwie Identity Check Mobile. Dzięki aplikacji, konsumenci przy użyciu swojej karty kredytowej w Internecie mogą zweryfikować swoją tożsamość, patrząc w obiektyw aparatów w swoim smartfonie. Osoba chcąca zweryfikować swoją tożsamość musi mrugać, aby wykluczyć użycie zdjęcia, które jest nieruchome.

Obraz jest zapisywany przez Master Card na serwerze, dopóki nie zostanie zaszyfrowany. W tym momencie zdjęcie zostanie usunięte, ale już w przyszłym roku zdjęcia mają być przechowywane w aplikacji, aby zachować najwyższy standard bezpieczeństwa. MasterCard rozpoczyna działanie aplikacji w Europie oraz informuje, że 92 % konsumentów zdecydowanie woli wykorzystanie biometrii, zamiast wpisywania haseł.

selfie_indetyfikacja2

Przedni aparat jest wykorzystywany do identyfikacji i weryfikacji na podstawie pewnych pomiarów twarzy. Porównywana jest m. in szerokość nosa, rozstaw oczu, kształt szczęki, a następnie przekształcany w kod identyfikacyjny i porównywany z pierwotnym zdjęciem.

Źródło: WSJ, PhoneArena

News został wyświetlony od 04.12.2023 już 317 razy.