Smartfony, które wydzielają najwięcej i najmniej promieniowania

Temat, który poruszany jest co jakiś czas

Raport wydany przez niemiecki Federalny Urząd ds. Ochrony przed Promieniowaniem (Bundesamt für Strahlenschutz) ujawnia ilość promieniowania emitowanego przez niektóre smartony, te starsze i te nowsze. Wiadomo, że od czasu do czasu pojawiają si teorie jaki wpływ mają na nas urządzenia elektroniczne i ten temat będzie zawsze kontrowersyjny. w zestawieniu dane zostały przedstawione w watach na kilogram. Im mniejszy współczynnik, tym telefon jest „bezpieczniejszy” dla naszego organizmu.

Według tego zestawienia największe promieniowe emituje Xiaomi Mi A1 ze współczynnikiem uwalnia 1.75 W/Kg. Drugim z kolei jest OnePlus 5T z promieniowaniem 1,68 wata na kilogram. Na pudle swoje miejsce ma też Xiaomi Mi Max 3 (1.58 W/Kg). Znajdują się też tu urządzenia Apple, Google, HTC oraz Sony. 

Nie oznacza to jednak, że te modele wydzielają jakąś niebezpieczną dawkę promieniowania, ponieważ nie ma określonej liczby. Dla przykładu niemiecka grupa „Der Blaue Engel” przyznaje swoje certyfikaty urządzeniom ze współczynnikiem 0.60 W/Kg lub mniejszym. Oznacza to, że wszystkie smartfony z tego zestawienia nie przeszłyby tej certyfikacji.

Od razu można zauważyć, ze w rankingu „niebezpiecznych” telefonów nie ma żadnego od Samsunga. Zatem na szczycie urządzeń z najmniejszą emisją promieniowa są modele Samsung Galaxy Note 8 i ZTE Axon Elite (0.17 watów na kilogram). Znajdą się tam też LG G7 ThinQ i Samsung Galaxy A8 (0.24 W/Kg).

Źródło: Statista.com, bfs.de

News został wyświetlony od 08.02.2019 już 318 razy.