Snap Map, czyli nowa funkcja w Snapchacie

W aplikacji Snapchat pojawił a się nowa funkcja o nazwie Snap Map. Pokazuje ona, gdzie znajdują się nasi znajomi i co aktualnie robią. Wystarczy na karcie aparatu „zrobić” przybliżenie za pomocą dwóch palców. Kliknąć w znajomych, aby rozpocząć czat lub zobaczyć ich ostatnią lokalizację na mapie.

Wiadomo, że najpoważniejszym konkurentem dla Snapchata jest obecnie Instagram Stories. Również inne społecznościowe aplikacje starają się skopiować wszystko co w Snapchacie zachwycało od początku. Filtry, znikające wiadomości znalazły swoje miejsce we wspomnianym Intagram, Facebooku czy WhatsApp, a więc wszystkich programów należących do Facebooka. Snapchat ma nadzieję, że Mapy dadzą jednak przewagę nad konkurencją, przynajmniej do momentu skopiowania tej funkcji.

Na mapie możemy przeglądać snapy, które zostały zrobione w danej lokalizacji, oczywiście jeżeli są publiczne. Poza tym możemy wyszukiwać te zrobione przez naszych znajomych po ich nazwie użytkownika. Samemu możemy ustalić kto może widzieć na mapie naszego snapa. Mogą to być wybrani znajomi lub wszyscy. Istnieje też opcja, która nie pozwala pokazywać naszej lokalizacji.

https://www.youtube.com/watch?v=bvl82FfnUvw

News został zobaczony od 15.08.2023 już 560 razy.