Snapchat: koniec z 10-sekundowymi snapami

Snap Inc., a więc właściciel aplikacji społecznej Snapchat nie przeżywa obecnie najlepszego okresu. Jest to spowodowane tym, ze większość unikalnych funkcji, które w przeszłości oferował Snapchat zostały przejęte przez konkurencyjne portale. Doprowadziło to do utraty użytkowników, zaufania inwestorów, a co za tym idzie wartości rynkowej.

W celu poprawy wyników i odwrócenia tendencji spadkowej, firma zaczęła wprowadzać wiele zmian w Snapchacie. Niedawne aktualizacje dotyczą filtrów głosowych, niestandardowych filtrów geograficznych oraz kilku innych funkcji. Najnowsza aktualizacja, która trafia do aplikacji jest jeszcze większa.

W Snapchacie pojawia się funkcja o nazwie „Multi-Snap”, która pozwala na ciągłe nagrywanie 6 klipów o długości 10 sekund. W zasadzie jest to usunięcie 10 sekundowego limitu, który wzrasta teraz do jednej minuty. Wystarczy kliknąć przycisk nagrywania, aby później móc edytować snapy i je udostępniać. Użytkownicy będą mogli usuwać dowolne klipy, ale reszta i tak pojawi się chronologicznie.

Nowa aktualizacja zawiera również nowe narzędzie o nazwie Tint Brush. Może być używane do zmiany koloru określonej części obrazu (obiektu), bez wpływu na resztę. Snapchat dzięki specjalnemu mechanizmowi, który potrafi się uczyć wybierze odpowiedni kontur dla obiektu wybranego palcem.

Aktualizacja na razie pojawia się na iOS, ale wkrótce trafi również na urządzenia z Androidem.

News został zobaczony od 11.02.2023 już 947 razy.