Sony Xperia XZ2 i XZ2 Compact mają jedną „grubą” wadę

Sony Xperia XZ2 i Xperii XZ2 Compact" style="text-decoration: underline">XZ2 Compact są pierwszymi przedstawicielami zmiany stylu projektowania japońskiej firmy. Nadal mają charakterystyczny wygląd dla Xperii, ale mamy też kilka nowości. Są to przede wszystkim bardziej zaokrąglone krawędzie, ekrany 18:9 z cieńszymi ramkami, czy skaner linii papilarnych na plecach.

Mi się to bardo wszystko podoba, bo seria XZ2 wprowadza wiele fajnych funkcji i możliwości i lekki powiew świeżości, ale jest jeden mankament, który nie pasuje do obecnych flagowców. Zarówno Xperia XZ2 jak i XZ2 Compact są dość grube jak na urządzenia z 2018 roku. Mają one grubość, odpowiednio 11,1 mm i 12,1 mm. Większość flagowych urządzeń, które zostały wydane w ostatnich kilkunastu miesiącach nie przekraczają magicznej granicy 10 milimetrów.

Tył obu modeli jest zaokrąglony, a więc są one cieńsze na krawędziach. Sony wspomniało, że XZ2 są przystosowane do ludzkiej dłoni i to właśnie miał być jeden z czynników. Mogą też na to wpływać baterie o dużej pojemności 3180 mAh w przypadku Xperii XZ2 i 2870 mAh dla XZ2 Compact. Dla porównania jednak, Galaxy S9+ ma grubość 8,5 mm i baterię 3500 mAh, ale jest również znacznie większy.

Artykuł został wyświetlony od 11.09.2023 już 283 razy.