Specyfikacja chipsetu Snapdragon 835, który może napędzać Galaxy S8

galaxy_s8_trollSamsung i Qualcomm wspólnie ogłosiły już kolejny chipset, który będziemy mogli znaleźć w większości flagowych smartfonów w przyszłym roku, a jest nim Snapdragon 835. Spółki nie ujawniły jednak jego kluczowych cech, poza kilkoma drobnostkami oraz tym, że zostanie on wyprodukowany w procesie 10nm FinFET od Samsunga.

Teraz jednak najwyraźniej mamy do czynienia z przeciekiem, który mówi, że będzie on miał osiem rdzeni zamiast czterech, więc Snapdragon 835 będzie faktycznie posiadał procesor octa-core w przeciwieństwie do Snapdragon 820 czy 821. W nowym chipsecie od Qualcomm znajdziemy układ graficzny Adreno 540. Ponadto, SoC ma wspierać technologię UFS 2.1, czyli kolejną iterację Universal Flash Storage. UFS 2.1 jest znacznie lepszym standardem od swoich poprzedników i przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo przesyłania danych chipsetem, a urządzeniami UFS, dzięki zastosowaniu szyfrowania.snapdragon-835_wyciek_chiny

Wyciekły dokument wspomina również, że chipset Snapdragon 835 będzie dostępny w sprzedaży od I kwartału 2017 roku, a Samsung Galaxy S8 może być jednym z pierwszych telefonów zasilanych przez nowy procesor Qualcomm.

W tym wycieku wspomniany jest również chipset Snapdragon 660, który pojawi się w II kwartale przyszłego roku wraz z Adreno 512 GPU oraz wsparciem UFS 2.1.

Źródło: SamMobile

News został wyświetlony od 17.10.2023 już 128 razy.