Standardy Street View dla 360-stopniowych kamer, które pojawią się w 2017 roku

Google ogłosił nowy program certyfikacji Street View, który zostanie zintegrowany z 20 nowymi 360-stopniowymi kamerami, które pojawią się na rynku w 2017 roku. Wszystkie pojawią się w ciągu najbliższych miesięcy i będą zgodne z jednym z czterech standardów “Street View ready”. Pozwoli to m. in. użytkownikom platform iOS oraz Android na bezpośrednie publikowanie z aplikacji Street View bez konieczności przesyłania materiału do komputera.

Kolejne trzy standardy będą oferowały funkcje z zakresu dziedzin wirtualnej rzeczywistości, auto oraz pulpitu. Oznacza to, że niektóre z kamer będą dostosowane do użytku w samochodach, a z kolei inne będą dostosowane do generowanie obrazów 360-stopniowych, dostosowanych do VR.

Do marek, które wydają w tym roku swoje kamery należą oczywiście Samsung oraz GoPro, ale również 16 innych producentów. Google w celu jak najlepszego dostosowania swoich usług, udostępniło specyfikację oraz dane jakie powinna spełniać 360-stopniowa kamera, aby uzyskać certyfikat Street View.

Źródło: Google

Wpis został wyświetlony od 31.10.2023 już 878 razy.