Telefon zastępczy, który ma pomóc przezwyciężyć uzależnienie od smartfonów

od smartfona [WIDEO]" style="text-decoration: underline">Uzależnienie od smartfona stopniowo staje się problemem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Możenie jest to groźne jak inne uzależnienia, ale wielu z nas ma chęć spoglądania na swój telefon lub bawienia się nim co jakiś czas. Sprawdzamy powiadomienia, czy też przeglądamy wszystkie możliwe portale społecznościowe, aby sprawdzić co nowego mogło się wydarzyć. Klemens Schillinger, austriacki projektant stworzył urządzenie, które nazwał Substitute phone, a więc telefon zastępczy,

Sama nazwa wskazuje, że ma on posłużyć nam zamiast prawdziwego smartfonu. Osoby, które czują mocne zagrożenie z potrzeby ciągłego korzystania ze swojego telefonu mogą użyć Substitute phone, aby złagodzić skutki odstawienia.

Składa się on na dobrą sprawę z pięciu różnych przedmiotów, które mają umieszczone paciorki (kulki), aby imitować najpopularniejsze ruchy na urządzeniach mobilnych. Jest to więc przewijanie, powiększanie i przesuwanie. Nie wygląda to może zbyt atrakcyjnie, ale nie temu ma to służyć. Korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego, a paciorki z kamienia.

Substitute phone został zaprojektowany na wystawę pod nazwą #Offline – Design for (Good Old) Real World, która odbyła się podczas tegorocznego Vienna Design Week (29 września – 8 października 2017 r.)

Źródło: Dezeen

Artykuł został zobaczony od 24.11.2023 już 939 razy.