Telegram daje możliwość usuwania całych czatów z urządzeń innych osób

Prywatność i bezpieczeństwo wkracza na nowy poziom

Kilkanaście dni temu Facebook, Messenger, WhatsApp oraz Messenger miały problemy z działaniem przez niemalże cały dzień. Awaria uniemożliwiła komunikacje wielu osobom, które zdecydowały się poszukać jakieś alternatywy. Tym samym, komunikator Telegram zyskał aż 3 miliony nowych użytkowników. Aplikacja jest dostępna na Androida, iOS oraz jako klient przeglądarkowy.

Telegram jest uważany za jako jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów, które są obecnie dostępne na rynku. Od dawna już można było usuwać w nim wysłane wiadomości, które wysłaliśmy do naszego rozmówcy, ale tylko do 48 godzin od momentu jej wysłania. Można było je też zmieniać. Od teraz jednak całe konwersacje możemy usuwać ze swojego urządzenia jak i osób po drugiej stronie i nie ma tu żadnego limitu czasu.

Może to wydawać się niektórym dość dziwne i niezrozumiałe, ale twórca Telegramu, Pavel Durov ma na to swoje argumenty i podaje przykład: „Stara wiadomość, o której już zapomniałeś, może zostać wyjęta z kontekstu i użyta przeciwko tobie dziesiątki lat później. Pośpieszny tekst wysłany do dziewczyny w szkole może cię nawiedzić w 2030 roku, kiedy zdecydujesz się ubiegać o burmistrza.”

 

Źródło: The Verge

Artykuł został zobaczony od 25.03.2019 już 297 razy.