Test prędkości Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7 Plus [WIDEO]

Samsung Galaxy S8 to chyba najważniejszy flagowy smartfon z Androidem, który pojawi się na rynku w tym roku. Urządzenie prezentuje się niezwykle okazale, a to wszystko za sprawą efektownego wyświetlacz z minimalnymi ramkami. Wszystko fajnie, ale jak prezentuje się on pod względem osiągów? Dzięki temu filmowi możemy się o tym przekonać. Galaxy S8 został porównany do iPhone 7 Plus, który jest obecny na rynku już od 7 miesięcy.

Samsung Galaxy S8 jest pierwszym smartfonem, który zostanie wydany z flagowym chipsetem Snapdragon 835 firmy Qualcomm. Dodatkowo posiada on 4 GB RAM LPDDR4, a więc o 1 GB więcej niż jego przeciwnik. Czysto teoretycznie, Galaxy S8 powinien prezentować się lepiej, ale tu możemy przekonać się jak to wygląda w prawdziwym życiu.

Film przygotowali ludzie z kanału EverythingApplePro i wyraźnie pokazuje on, że Galaxy S8 jest znacznie wolniejszy od swojego starszego konkurenta, iPhone 7 Plus. Wyraźnie jest to pokazane na przykładzie otwierania prostych i podstawowych aplikacji jak Instagram, ale również bardziej wymagających jak gra GTA V. Doskonale obrazuje to też eksport wideo w rozdzielczości 4K.

Mimo tego, że Galaxy S8 posiada więcej pamięci podręcznej, to iPhone 7 Plus zdecydowanie lepiej spisuje się również pod kątem wielozadaniowości. W czysto syntetycznych testach na GeekBench, chipset Snapdragon 835 z Galaxy S8 pokonał chipset A10 Fusion od Apple. Różnica była jednak niewielka jeśli chodzi o test wielordzeniowy – 5929 vs 5917. Niestety większość urządzeń Samsunga, nawet tych flagowych po pewnym czasie użytkowania potrafi znacząco spowolnić swoją prędkość działania, czego nie doświadczymy w przypadku iPhone.

https://www.youtube.com/watch?v=pn-2B82B1mg

Wpis został zobaczony od 11.12.2023 już 162 razy.