Użytkownicy WhatsApp’a wykonują 100 mln połączeń dziennie

WhatsApp_Logo_2Użytkownicy komunikatora WhatsApp wykonują codziennie 10 milionów połączeń, oznacza to, że co sekundę rozpoczyna się 1100 rozmów. To imponująca liczba, biorąc pod uwagę, że funkcja jest dostępna w systemie Android oraz iOS od kwietnia ubiegłego roku. Oczywiście nie oznacza to, że 100 milionów osób wykonuje połączenia, ponieważ jedna osoba może wykonać ich kilka w ciągu dnia. Z WhatsApp’a korzysta 1 miliard osób miesięcznie.

Dla porównania, Skype ma tylko około 300 milionów aktywnych aktywnych użytkowników miesięcznie!" style="text-decoration: underline">użytkowników miesięcznie, więc nie może się prawdopodobnie równać z komunikatorem należącym do Facebooka (Skype nie udostępnia tych danych). Są to imponujące liczby zważywszy na to, że WhatsApp jest 12 lat młodszy.

Połączenia głosowe stają się coraz bardziej popularne w WhatsAppie, bo potrzebujemy do niej wyłącznie łączności z Internetem. I choć istnieje wiele innych usług wykorzystujących transmisję danych to na jego korzyść przemawia wszechobecności i idealnie skrojona aplikacja dla urządzeń mobilnych.

Wpis został wyświetlony od 07.08.2023 już 470 razy.