W pełni składany Samsung Galaxy X pojawi się w 2018 roku

Samsung Galaxy X niemal na pewno zostanie zaprezentowany w ciągu kilku miesięcy. Nie wiadomo jednak, kiedym może to nastąpić, a wiele przecieków mówi nawet o styczniu 2018 roku i targach CES w Las Vegas. Ma to być pierwszy składany smartfon od koreańskiego giganta, a pierwsza partia urządzeń ma trafić właśnie na rodzimy rynek. Tym samym, Sammy ma wyprzedzić innych producentów jak Apple i LG i jako pierwszy dać swoim fanom tego typu telefon.

Prezydent Samsunga Ko Dong-jin powiedział we wrześniu, że jego firma planuje uruchomić składany smartfon w 2018 roku. Branżowe źródła mówią, że Samsung Display zdołał już opracować składany panel z krzywizną 1.0R. Oznacza to, że może on być złożony jak kartka papieru. Wyświetlacz Galaxy X ma zostać wyprodukowany z tworzyw sztucznych. Widzieliśmy już kilka patentów, które złożył Samsung, ale nie wiemy, który z nich ostatecznie wykorzysta.

Samsung pragnie być pierwszym producentem smartfonu, który ma elastyczny, składany wyświetlacz i być przede wszystkim przed Apple. Amerykanie ostatnio złożyli wniosek patentowy, który mówi o pracach nad takim iPhone. Dostawcą ekranów dla Apple ma być firma LG Display, a więc największy konkurent Samsunga. Podobno LG zaprezentuje swój składany panel z krzywizną 2,5R w 2018 roku, a panel z krzywizną 1.0R ma być gotowy w 2019 roku.

Źródło: Business Korea

News został wyświetlony od 18.11.2023 już 598 razy.