7-calowy tablet „Nexus” od Huawei jako pierwsze urządzenie z systemem Andromeda

nexus_huaweiSłowo „Andromeda” nabiera coraz większego znaczenia, wystarczy tylko wspomnieć, że w ciągu kilku ostatnich godzin pojawiły się trzy nowe informacje dotyczące rzekomego systemu od Google. Ostatnia z nich mówi o tym, że firma z Mountain View planuje wydanie w przyszłym roku hybrydowego urządzenia 2-w-1 (tablet+notebook) z z 12-calowym ekranem, które nazywałoby się Pixel 3.

Najnowsze doniesienia od 9to5Google mówią o tajemniczym urządzeniu Nexus, które wyprodukuje Huawei i będzie pierwszym uruchomionym na systemie Andromeda. Jak wiemy linia Nexus prawdopodobnie zostanie uśmiercona już 4 października, ale 7-calowy tablet od Huawei został zaakceptowany zanim zapadła decyzja o wprowadzeniu smartfonu Pixel. Jednak nie wiadomo czy właśnie tak będzie.

Co do specyfikacji, tablet ma być wyposażony w chipset Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM i aparat 13 megapikseli. W sumie to raport z 9to5Google nie potwierdza żadnej z tych informacji. Jednak mówi on, że Nexus 9 z systemem Andromeda został wykorzystany jedynie w celach testowych i nie zobaczymy nigdy tego urządzenia z nowym, hybrydowym systemem w jakiejkolwiek formie.

Wreszcie, raport uzasadnia tezę, że Google wyda większe urządzenie, może nazywana Pixel 3, jeszcze w tym roku. Wcześniejsze doniesienia mówiły o drugiej połowie 2017 roku.

Źródło: 9to5Google

Wpis został zobaczony od 08.12.2023 już 577 razy.