Aktualizacja Pokemon GO: Wybierz swojego przyjaciela i otrzymuj Candy

pokemon-go-buddyPo raz pierwszy gra Pokemon GO pojawiła się w na początku lipca tego roku, a od tej pory mogliśmy zobaczyć już wiele aktualizacji od jej pierwszego wydania. Wszyscy chyba pamiętamy początkowe problemy z serwerami, gdzie ilość graczy przerosła oczekiwania twórców, ale to jest już jednak przeszłość, ponieważ wszystko się ustabilizowało, a liczba graczy stanowczo się pomniejszyła.

Wiele osób narzekało na zbyt małą ilość funkcji dostępnych Pokemon GO, a każda kolejna aktualizacja oprócz małych poprawek wprowadzała również nowości do rozgrywki.

W najnowszej aktualizacji – wersja 0.37.0 na Android i 1.7.0 na iOS przynosi zapowiedzianą 2 września opcję „Buddy Pokémon”. Dzięki nowej funkcji, trenerzy będą mogli wybrać jednego ze swoich Pokemonów jako kumpla. Za każdy 3 kilometrowy spacer z przyjacielem, gracz otrzyma cukierki (Candy).

Jednak nowa aktualizacja nie kończy się na dodaniu „Buddy Pokemon”. Niantic dodał także sporą liczbę poprawek dla różnych błędów oraz oficjalne wsparcia dla akcesorium Pokemon Go Plus, które pojawi się 16 września. Najbardziej kontrowersyjną jednak zmianą jest zakaz gry dla użytkowników, których urządzenia są zrootowane (Android) lub posiadają Jailbreak (iOS). Jest to spowodowane zapewne tym, że takie działania pozwalają na korzystanie z fałszywej lokalizacji GPS.

Dodano również opcję Pokémon Appraisal, gdzie trenerzy będą mogli dowiedzieć się o możliwości ataku i obrony Pokémonów od swoich liderów – Candela, Blanche, czy Spark, aby określić, które mają największe szanse w walce.

Źródło: Niantic

Wpis został zobaczony od 08.12.2023 już 415 razy.