Aktualizacja iOS 12.1.4 załatwia problem podsłuchiwania w FaceTime

Bez tej aktualizacji czat grupowy w FaceTime nie będzie działała

Głośny błąd w czacie grupowym FaceTime był wałkowanym tematem przez ostatnie dni. Apple było zmuszone do wyłączenia tej funkcji, aby zapobiec nadużyciom i obiecało załatanie luki bezpieczeństwa w tym tygodniu. Błąd został ostatecznie naprawiony dzięki aktualizacji iOS 12.1.4, która wczoraj była już dostępna dla wszystkich.

Błąd pozwalał podsłuchiwać osoby, z którymi chcemy się połączyć, bez ich wiedzy. Funkcja czatów grupowych bez tej aktualizacji do Windows 10" style="text-decoration: underline">aktualizacji nie będzie działać. Dopiero pobranie nowej wersji iOS pozwoli ponownie z niej wykorzystać.

Apple wydało również oficjalne oświadczenie:

Dzisiejsza aktualizacja oprogramowania naprawia błąd bezpieczeństwa w Group FaceTime. Ponownie przepraszamy naszych klientów i dziękujemy im za cierpliwość. Oprócz naprawy zgłoszonego błędu, nasz zespół przeprowadził dokładny audyt bezpieczeństwa usługi FaceTime i wprowadził dodatkowe aktualizacje zarówno aplikacji FaceTime, jak i serwera, aby poprawić bezpieczeństwo. Obejmuje to niezidentyfikowaną wcześniej lukę w funkcji Live Photos w FaceTime. Aby chronić klientów, którzy nie mają jeszcze aktualizacji do najnowszego oprogramowania, zaktualizowaliśmy nasze serwery, aby zablokować funkcję Live Photos FaceTime dla starszych wersji iOS i macOS.

Wpis został wyświetlony od 08.02.2019 już 779 razy.