Android Nougat na dwukrotnie większej liczbie urządzeń w porównaniu z lutym

Jak co miesiąc, w pierwszym tygodniu możemy zobaczyć jak prezentują się obecnie liczby dystrybucji systemu Android. Dane zbierane są na podstawie urządzeń, które odwiedziły Google Play w ciągu ostatnich siedmiu dni, z czego tym ostatnim był 6 marca. Najbardziej oczywiście, wszystkich interesuje jak wynik osiągnęła najnowsza wersja systemu Google. Android 7.0 i Android 7.1 znajdują się obecnie na 2.8 % smartfonów. Jest to ponad dwukrotny wzrost względem lutego, gdzie Nougat zainstalowany był na 1.2 procentach urządzeń.

Dwie inne kompilacje Android 5.0 i Android 5.1 Lollipop niezmiennie są na pierwszym miejscu i nadal funkcjonują na 32.5 % smartfonów i tabletów. Tuż za nim znajduje się Android 6.0 z Marshmallow z wynikiem 30,7% udziału w rynku. Android 4.4 KitKat nadal utrzymuje się na dobrym poziomie i nadal w użytku jest 20.4 procent urządzeń z tym systemem.

Android Jelly Bean nadal uzyskuje bardzo dobry wynik i stanowi 10,8 % wszystkich kompilacji mobilnego OS od Google. Ice Cream Sandwich and Gingerbread nadal utrzymują się na poziomie 1 procenta. Wynik Androida Nougat w ciągu najbliższych miesięcy powinien znacząco się poprawić, ponieważ na rynek trafi wiele urządzeń, które będą miał zainstalowaną właśnie tę wersję od samego początku.

Artykuł został zobaczony od 24.11.2023 już 882 razy.