Aparaty Nokii 8 mogą wykonywać jednocześnie zdjęcia z przodu i z tyłu

Nokia 8 została wczoraj oficjalnie zaprezentowana i jest bardzo interesującym urządzeniem. Na szczególną uwagę zasługują trzy identyczne, 13-megapikselowe aparaty. Dwa znajdują się z tyłu telefonu, a jeden z przodu. Jeden z tylnych, główny aparat jest kolorowy i posiada optyczną stabilizację obrazu, a drugi jest aparatem monochromatycznym.

Przedstawiają się one następująco: 13-megapikselowy aparat, prawdopodobnie sensor Sony IMX 258 z pikselami o wielkości 1,12 mikrona. optyczna stabilizacja obrazu, obiektyw Zeiss f/2.0. 13-megapikselowa jednostka monochromatyczna (prawdopodobnie Sony IMX 258), obiektyw f/2.0 13-megapikselowy aparat przedni z autofokusem i obiektywem f / 2.0, prawdopodobnie ten sam czujnik.

Wygląda to podobnie do rozwiązania Huawei, gdzie główny aparat współpracuje z monochromatycznym czujnikiem. Zapewniając wyjątkową jasność i szczegółowość przy słabym oświetleniu. Nokia mówi, że jest to możliwe dzięki „zaawansowanemu algorytmowi fuzji obrazu”, aby pomóc aparatowi w każdych warunkach. Nokia 8 posiada też funkcję „Live Bokeh”, a co to co Apple nazywa trybem portretowym. Jest to efekt rozmycia tła zdjęcia, aby skupić się na danym obiekcie.

Nokia 8 posada bardzo wydajny 13-megapikselowy aparat przedni, który posiada autofokus, jako jeden z nielicznych. Pozwala to na wykonywanie ostrzejszych zdjęć, a więc będą one lepszej jakości. Tym co zachwyca jest jednak Dual-Sight. Jest to funkcja, która umożliwia robienie jednocześnie zdjęć lub kręcenie filmów przednim oraz tylnym zestawem aparatu. Daje to też możliwość prowadzenia relacji na żywo w YouTube i Facebooku bez konieczności wychodzenia z aplikacji aparatu oraz podjęcie reakcji z widzami.

Nokia 8 trafi do sprzedaży już 8 września w Europie, a jej początkowa cena wyniesie 600 euro.

Źródło: PhoneArena