Nokia 8 zauważona na oficjalnej stronie. Możliwa premiera jeszcze dziś

Flagowcem, który możemy zobaczyć jeszcze w tym miesiącu jest Nokia 8. W ostatnich dniach widzieliśmy ją w dwóch przeciekach, na zdjęciach prasowych, w kolorze srebrnym oraz niebieskim. Co chwile pojawia się też jego specyfikacja, a więc pozostaje tylko jego oficjalna prezentacja. HMD Global, właściciel marki Nokia może tego dokonać już w najbliższym czasie.

Wczoraj na chińskiej stronie internetowej firmy Nokia pojawiła się grafika w roli głównej z Nokią 8. Oczywiście równie szybko zginęła, ale jak wiemy ktoś w międzyczasie zdążył zrobić zrzut ekranu. Oczywiście był to błąd ze strony administratora, a Nokia 8 nie zostanie jeszcze oficjalnie ogłoszona. Data na urządzeniu może wskazywać, że nastąpi to nawet dziś.

Według doniesień Nokia 8 będzie miała 5,3-calowy ekran QHD. Wewnątrz będzie pracował flagowy chipset Snapdragon 835 oraz (prawdopodobnie) 6 GB pamięci RAM. Z tyłu mają znaleźć się dwa aparaty 13 MP, które będą stworzony przy współpracy z Zeiss. Wstępnie zainstalowanym systemem będzie Android 7.1.1 Nougat. W Europie, telefon ma kosztować około 600 euro.

Źródło: NPU