Apple dostarczy standardowe słuchawki EarPods oraz adapter na Lightin

earpodsJedną z najgorętszych plotek o iPhone 7 od kilku miesięcy jest brak standardowego gniazda słuchawkowego 3.5 mm. Co chwile pojawiają się przecieki, które temu zaprzeczają, by zaraz pojawiły kolejne plotki potwierdzające jego brak w nadchodzącej generacji iPhone. Mówi się, że słuchawki będzie można podłączyć za pomocą portu Lightin (powstały już nawet specjalne adaptery) lub za pośrednictwem Bluetooth.

Teraz, według według nowego raportu" style="text-decoration: underline">nowego raportu Mac Otakara, powołując się na źródła z rozmowy na tegorocznych targach Computex w iPhone 7 zajdzie kilka znaczących zmian względem poprzedników. Według tego Apple rzeczywiście pozbędzie się gniazda słuchawkowego, ale przy tym nie dostarczy specjalnych słuchawek EarPods ze złączem Lightin.

Zamiast tego Apple do pudełka iPhone 7 dołączy specjalny adapter. Wnioskuje się tak po tym jak wielu producentów zaprezentowało właśnie podobne adaptery na targach Computex Taipei 2016.

Jak wiemy Apple jakiś czas temu kupiło markę beats, a usunięcie gniazda słuchawkowego w iPhone 7 miałoby skłonić do zakupu bezprzewodowych słuchawek oferowanych oddzielnie.

Źródło: Mac Otakara

Artykuł został wyświetlony od 22.12.2023 już 454 razy.