Całkowicie zwęglony iPhone 7 przed wyjęciem z pudełka

iphone-7-firePłonące telefony są ostatnio głównie kojarzone z najnowszym flagowcem firmy Samsung, czyli Galaxy Note 7. Wiemy już, że Koreańczycy rozpoczęli program wymiany jednostek z wadliwymi bateriami, które stwarzały zagrożenie. Osoby, które otrzymały swoje wymienione Note 7, które teoretycznie nie powinny stwarzać zagrożenia.

Jednak czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Całkowicie zwęglony smartfon przed wyjęciem z pudełka. W tym przypadku użytkownik portalu Reddit o nicku KrooptheSnoop otrzymał uszkodzonego iPhone 7 zanim jeszcze zdążył go uruchomić. Smartfon został dostarczony do niego w takim stanie jak widzimy na zdjęciach. Ewidentnie przyczyną musiało być jakieś zdarzenie podczas drogi z fabryki do klienta.

Coś tu jednak nie pasuje, ponieważ mimo tego, że telefon został doszczętnie zniszczony, to pudełko zostało praktycznie nie naruszone i nie zajęło się ogniem jak każdy mógłby się tego spodziewać. Nie wiadomo co o tym myśleć, ponieważ wiele przypadków, kiedy baterie urządzeń mobilnych (w tym również Note 7), wina zazwyczaj leży po stronie użytkownika. W tym przypadku nie możemy tego powiedzieć, a może to być zwykła prowokacja, których zapewne będzie jeszcze wiele po dwóch stronach barykady, mowa oczywiście o fanach Apple i Samsunga.

Na razie nie wyciągajmy pochopnych wniosków i będziemy śledzić dalszy rozwój tego przypadku. Podobnie było z Galaxy Note 7, który posiadał bezpieczną baterię (ATL), a jednak stanął w płomieniach. Chwile później pojawiły się wątpliwości tj. niepewne źródło dystrybucji (jd.com) czy nieoryginalna ładowarka.

iphone-7-fire2

Źródło: TechnoBuffalo, Reedit

News został wyświetlony od 01.12.2023 już 797 razy.