Jak zaoszczędzić baterię podczas gry w Pokemon GO

pokemongo_bateriaChyba każdy, nawet początkujący gracz Pokemon GO wie, że gra jest istnym pożeraczem energii. Wystarczy kilka godzin w poszukiwaniu PokéStopów, Gymów i oczywiście Pokémonów, aby wycisnąć z baterii smartfonów resztki mocy. Wynika to z faktu, że gra wykorzystuje GPS, dane komórkowe oraz aparat, więc każda minuta to kolejne kolejne ubywające procenty baterii.

Poniżej znajdziecie kilka sposobów, aby wydłużyć czas polowania na Pokemony, kiedy znajdujecie się z dala od stałego źródła energii.

Zmniejsz jasność ekranu

Pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić jest przyciemnienie ekranu, które na pewno pomoże zmniejszyć zużycie baterii z prędkością światła. Problem może pojawić się jeśli gramy w bardzo słonecznym miejscu, ponieważ widoczność będzie bardzo słaba.

Włącz tryb oszczędzania baterii

Ta gra ma specjalny tryb Battery Saver! Jest zaprojektowany w taki sposób, aby przyciemnić ekran i spowolnić tempo odświeżania, gdy idziesz, aby wykluć jajko. Wszystko co należy zrobić to trzymać telefon do dołu. Przydatne, gdy poruszamy się od PokeStopu do PokeStopu lub podążamy do Gyma. Nadal będziemy otrzymywać powiadomienia o Pokemonach w pobliżu.

kliknij w PokeBall przyjedź do Ustawień (Settings) zaznacz opcję Battery Saver. Wyłącz AR (rzeczywistość rozszerzoną)

Czynnikiem, który bardzo mocno drenuje baterię jest aparat. Potrzebujemy go w momencie, gdy spotkamy dzikiego Pokemona. Jednak istnieje możliwość wyłączenia Augamet Reality i zaoszczędzenie kilku kolejny, cennych procentów baterii. Chociaż jest to niesamowite, po kilku próbach łapania stworków, gracze mogą nie zwracać na to uwagę i najważniejsze będzie wydłużenie pracy urządzenia. Aby wyłączyć ten tryb, przy następnym złapaniu Pokemona wystarczy przełączyć wskaźnik w górnym prawym rogu.

Warto też pomyśleć o porządnym powerbanku, który pozwoli na korzystanie z Pokemon GO przez dodatkowe kilka godzin bez konieczności powrotu z polowania.

News został zobaczony od 01.12.2023 już 479 razy.