iPhone działa wolno? Oto kilka sposobów na przyspiesznie iOS!

Niezależnie od tego jaki model iPhone masz, po zastosowaniu kilku porad system iOS może nieco poprawić swoje działanie i prędkość reakcji na wykonywane polecenia.

Najstarszym modelem, na którym zainstalujemy iOS 8/9 jest iPhone 4S, a więc 4 letni smartfon, który może działać znacznie wolniej od nowszych smartfonów firmy Apple. W poprawie działania pomogą drobne zmiany w Ustawieniach systemu, które również wpłyną lepiej młodsze iPhone’y. Oczywiście nie musisz wykonywać wszystkich kroków.

1. Zaktualizuj oprogramowanie.

Każda z nowych wersji iOS zawiera garść poprawek, które w szczególności dotyczą starszych urządzeń. Optymalizują i stabilizują one działanie systemu. Aby sprawdzić czy dostępne są do pobrania aktualizacje należy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Można tego dokonać również za pomocą programu iTunes na swoim komputerze.

2. Twardy reset. Wyłączenie aktualnych procesów

Niektóre procesy, mogą 'wisieć' i powodować, że otwarte aplikacje czy gry spowalniają znacznie nasz telefon. Aby wyłączyć je należy dłużej przytrzymać przycisk 'Home', a następnie usunąć każdą z pozycji przesuwając każdą nich do góry.

3. Wyczyścić pamięć podręczną i niepotrzebne dane.

Jeżeli Safari mocno zamula zastosuj się do tego poradnika – Safari na iPhone i iPad działa wolno? Oto jak ją przyspieszyć.

Warto również usunąć zbędne aplikacje. Aby tego dokonać wystarczy przytrzymać dłużej ikonę, aż wszystkie zaczną się poruszać(trząść), następnie stuknąć w krzyżyk w lewym górnym rogu.

4. Wyłącz nieużywane funkcje. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na stabilne działanie systemu jest odświeżanie w tle, które działa praktycznie cały czas. Wpływa to również na zużycie baterii. Ustawienia -> Ogólne -> Odświeżanie w tle 5.Przywróć ustawienia fabryczne. To już raczej ostateczna metoda poprawy działania urządzenia. Usuniemy wtedy wszystkie ustawienia, aplikacje i gry czy multimedia. Ustawienia -> Ogólne ->Wyzeruj