Trik dzięki, któremu zyskasz dodatkowe miejsce w iPhone

Poradnik ten szczególnie spodoba się osobom, które w swojej kieszeni noszą iPhone’a z pojemnością 16 GB. Na obecne czasy jest to podstawowa pojemność każdego smartfonu i każdemu wydaje „za mała”. Jednak jeżeli ktoś nie instaluje wielu gier i aplikacji oraz muzyki czy regularnie zgrywa zdjęcia i filmy ta pojemność dyskowa jest w pełni wystarczalna.

Jednak co w przypadku gdy pojawi się na ekranie komunikat o małej ilości miejsca? Jest na to pewien bardzo prosty sposób. Reddit to istna kopalnia wiedzy, gdzie znajdziemy przydatne triki ułatwiające życie w wielu dziedzinach. Jeden z użytkowników tego portalu podzielił się dość dziwnym sposobem na zwolnienie nawet kilku gigabajtów miejsca w urządzeniu z system iOS.

Na początku przechodzimy do Ustawień. Przechodzimy do pozycji Ogólne i wybieramy To urządzenie, aby sprawdzić ilość dostępnego miejsca.

Uruchamiamy aplikację iTunes Store. Wyszukujemy film, który zajmuje więcej powierzchni niż jest dostępne w naszym urządzeniu. Informacje o rozmiarze pliku znajdziemy w szczegółach filmu. Następnie klikamy Wypożycz. Bez obaw, nie poniesiemy żadnych kosztów jeżeli film nie mieści się w naszych granicach.

Pojawi się wyłącznie komunikat o braku miejsca. Na tym okienku klikamy w Ustawienia.

To wykonaniu tej czynności ilość wolnego miejsca powinna wzrosnąć. Podobno można wykonać to kilka razy. Niektórym użytkownikom udało się zyskać nawet kilka dodatkowych gigabajtów.

Artykuł został zobaczony od 15.02.2024 już 266 razy.