Trik dzięki, któremu zyskasz dodatkowe miejsce w iPhone

Poradnik ten szczególnie spodoba się osobom, które w swojej kieszeni noszą iPhone’a z pojemnością 16 GB. Na obecne czasy jest to podstawowa pojemność każdego smartfonu i każdemu wydaje „za mała”. Jednak jeżeli ktoś nie instaluje wielu gier i aplikacji oraz muzyki czy regularnie zgrywa zdjęcia i filmy ta pojemność dyskowa jest w pełni wystarczalna.

Jednak co w przypadku gdy pojawi się na ekranie komunikat o małej ilości miejsca? Jest na to pewien bardzo prosty sposób. Reddit to istna kopalnia wiedzy, gdzie znajdziemy przydatne triki ułatwiające życie w wielu dziedzinach. Jeden z użytkowników tego portalu podzielił się dość dziwnym sposobem na zwolnienie nawet kilku gigabajtów miejsca w urządzeniu z system iOS.

Na początku przechodzimy do Ustawień. Przechodzimy do pozycji Ogólne i wybieramy To urządzenie, aby sprawdzić ilość dostępnego miejsca.

Uruchamiamy aplikację iTunes Store. Wyszukujemy film, który zajmuje więcej powierzchni niż jest dostępne w naszym urządzeniu. Informacje o rozmiarze pliku znajdziemy w szczegółach filmu. Następnie klikamy Wypożycz. Bez obaw, nie poniesiemy żadnych kosztów jeżeli film nie mieści się w naszych granicach.

Pojawi się wyłącznie komunikat o braku miejsca. Na tym okienku klikamy w Ustawienia.

To wykonaniu tej czynności ilość wolnego miejsca powinna wzrosnąć. Podobno można wykonać to kilka razy. Niektórym użytkownikom udało się zyskać nawet kilka dodatkowych gigabajtów.