Sony patentuje soczewkę kontaktową, w której mieści się aparat

Może się wydawać, że powoli wkraczamy w czasy, które znaliśmy dotąd tylko wyłącznie z filmów science-fiction. Pierwszym urządzeniem, które mogło sprawić, że poczujemy się jak ludzie z przyszłości były okulary Google Glass. Inteligentne soczewki może też nie są czymś, ale nowy patent Sony przedstawia coś niesamowitego, a zarazem niebezpiecznego. Umieszczenie aparaty w malutkiej soczewce może na zawsze odmienić nasz świat i jego „postrzeganie”.

Nie należy jednak jeszcze się ekscytować, ani obawiać, ponieważ jest to wyłącznie patent. Sony może nawet nie mieć takiej technologii, a jedynie zabezpiecza się na przyszłość.

Google już pracuje nad inteligentnymi soczewkami kontaktowymi, które praktycznie nie mają żadnej elektroniki, ale będą one wstanie zmierzyć poziom glukozy we łzach i przekazać te dane do urządzenia powiązanego. Natomiast patent Sony przedstawia soczewki kontaktowe, która mają obiektyw aparatu, sensora obrazu, mikroprocesor, a nawet wbudowaną pojemność. Oczywiście ma również łączność bezprzewodową.sony_soczewka_aparat

Patent wspomina również o stabilizacji obrazu, przybliżaniu, a nawet ostrość obiektywu. Jak Sony planuje wprowadzenie tych wszystkich funkcji do bardzo cienkiej soczewki kontaktowej? To jest chyba na chwilę obecną niewyobrażalne.

Źródło: sonyalpharumors.com, Slash Gear