Nowe smartfony z serii Xperia X od Sony zaprezentowane

Nic nie wskazywało, że Sony może uruchomić nową linię smartfonów i zaprezentować je na konferencji prasowej w Barcelonie. Poznaj trzy pierwsze telefony z tej serii – Xperia X, Xa i X Performance.

Sony Xperia X

Cechą wspólną trzech smartfonów jest 5 calowy ekran o rozdzielczości 1080p. Każdy z nich ma metalową tylną część obudowy. Dostępne kolorystyki to Graphite black, White, Lime Gold or Rose Gold. Serię wyróżnia na pewno aparat, zarówno ten tylni jak i przedni. Główny aparat ma aż 23 MP i specjalny fokus, który pozwala śledzić cel i zrobić zdjęcie w zaledwie 0,6 sekundy. Technologia od Sony nosi nazwę Predictive Hybrid Autofocus. Aparat do selfie to również potężne 13 MP.xperia_x1

Sony Xperia X jest zasilany przez chipset Snapdragon 650 z 3GB pamięci RAM i działa na Android 6.0 Marshmallow. Pamięć wewnętrzna wynosi 32 GB i można ją oczywiście rozszerzyć.

Sony Xperia X Performance

Jak sama nazwa wskazuje będzie to najbardziej wydajny z zaprezentowanych telefonów. Pod maską tej Xperii znajdziemy najmocniejszy na rynku chipset Snapdragon 820, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni dyskowej. W odróżnieniu do pozostałych dwóch modeli będzie on wodoodporny zgodnie ze standardem IP68.xperia_x_perf

Aparat w tym smartfonie jest identyczny jak w Xperia X. Oba telefony mają również skaner linii papilarnych w przycisku Power z boku obudowy. Również pracuje na najnowszym Androidzie Marshmallow.

Sony Xperia XA

Xperia XA to budżetowa wersja pierwszego z przedstawionych modeli. Ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p oraz 13 MP aparat główny (8MP selfie). Jest zasilany przez chipset MT6755 MediaTek, 2GB RAM, a pamięć wbudowana jest 2 razy mniejsza, czyli 16 GB. Działa on na Androidzie 6.0 Marshmallow oraz nie posiada skanera linii papilarnych.

sonyxperia_xa