Sony zapowiada, że najwięksi producenci smartfonów wkrótce będą stosować technologię podwójnego obiektywu

iPhone-Dual-Camera1Czy to oznacza, że mogą potwierdzić się plotki dotyczące iPhone 7 i zastosowania w nim dwóch aparatów? Jak wiadomo Apple stosuje w swoich urządzeniach technologię Sony o nazwie iSight. Dziś Japończycy zapowiedzieli, że najwięksi producenci smartfonów będą stosowali technologię podwójnych obiektywów aparatu już od następnego roku. Tak wynika z oświadczenia dyrektora finansowego firmy, Kenichiro Yoshidy.

Według Yoshidy stosowanie podwójnych soczewek obiektywu w urządzenia klasy premium rozpocznie się nie wcześniej niż w 2017 roku. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że technologia może pojawić się już w iPhone 7, który zapowiadany jest na jesień tego roku. Doniesienia pochodzą od Ming-Chi Kuo – analityka KGI Securities, który twierdzi, że druga soczewka zostanie zastosowana w iPhone 7 Plus do zoomu optycznego.

Przeczytaj także: iPhone 7 bez bez wystającego aparatu i bez pasków antenowych z tyłu" style="text-decoration: underline">wystającego aparatu i bez pasków antenowych z tyłu

Apple zastosowało już jedną opcję, która jest dostępna wyłącznie w modelach Plus(iPhone 6 i 6s). Jest to optyczna stabilizacja obrazu, której nie ma w mniejszych wersjach 6 i 6s.

Źródło: AppleInsider

News został zobaczony od 07.11.2023 już 942 razy.