TIME nazywa iPhone najbardziej wpływowym gadżetem w dziejach

TIME utworzyło listę 50 najbardziej wpływowych gadżetów w historii. Oczywiście nie są to najlepsze gadżety, a takie, które odegrały znaczącą rolę w życiu wielu osób. Pierwsze miejsce należy niezaprzeczalnie do Apple iPhone, który na rynku jest dopiero od 9 lat. nie jest to też zaskoczenie, ponieważ w dzisiejszym świecie smartfon do podstawowe urządzenie pracy bez, które praktycznie każdy człowiek nie może się obejść.

TIME przyznaje również, że przed iPhone istniały już smartfony, ale to właśnie produkt Apple zrewolucjonizował rynek urządzeń mobilnych i zapoczątkował erę urządzeń „must-have” dla milionów ludzi. Następnym smartfonem na liście jest Motorola DROID (20. miejsce). Uznając ten telefon jako popularyzator systemu Android, który przyczynił się do tego, że to platforma Google jest liderem rynku.

Inne ważne telefony umieszczone na liście to: Motorola Bravo Pager (#18), BlackBerry 6210 – jako pierwszy telefon komórkowy BB z pocztą elektroniczną i Internetem (#24), Apple iPad za popularyzacje tabletów (# 25), Nokia 3210 zwany niezniszczalny (#34), a na ostatnim miejscu wylądowało Google Glass jak „punkt zapalny” dla urządzeń rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: TIME